Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Na tej stronie znajdziesz zbiór darmowych filmów z matematyki, które to pomogą przygotować się do egzaminu ósmoklasisty w zaciszu domowym. Filmiki te będą zawierały treść materiału realizowanego z matematyki dla klasy ósmej. Każdy film, zawiera jedno autorskie zadanie z matematyki wraz z jego pełnym rozwiązaniem, wzbogaconym wskazówkami do rozwiązaniami oraz ciekawostkami które uprzyjemnią ich oglądanie.

W kolejności działy, jakich to będą dotyczyć filmy to: rachunek prawdopodobieństwa, wyrażenia algebraicznefigury na płaszczyźniekoła i okręgi, geometria przestrzenna. Łącznie planujemy około 300 filmów dla klasy ósmej.

Dział jest w budowie, ciągle będziemy dodawać kolejne filmy, aby we wrześniu 2019 roku był dostępny pełny kurs z matematyki dla ósmoklasisty.

Zapraszamy także na korepetycje online.

 

przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty matematyka
Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – zadania

darmowych kursów dla ósmoklasisty pozwoli Wam lepiej zrozumieć zadania na pojawiające się na egzaminie ósmoklasisty. W wyborze zadań kładziemy także nacisk na zadania typu „udowodnij, że„, ponieważ na taki typ zadań sprawia uczniom największy problem oraz nowa podstawa programowa kładzie na nie nacisk, co było widać przy ubiegłorocznym egzaminie ósmoklasisty z matematyki.

Przygotujemy Cię do egzaminu ósmoklasisty!

Nasze zadania z matematyki są ułożone w dość ciekawy sposób. Z każdego omawianego działu matematyki zadania są pogrupowane ze względu na poziom trudności na

  • łatwe
  • średnie
  • trudne (na celujący)

Dzięki temu każdy z Was, niezależnie od umiejętności i wiedzy znajdzie coś dla siebie.

Wybierz dział z którego chciałbyś się przygotować:

Wyrażenia algebraiczne